הדרכה לעורכי דין


 

סיפור

בפברואר 2010 במהלך שיעור לסטודנטים במכללה למשפטים, השמיע עו"ד אורי קורב, בכיר בפרקליטות המדינה, ביקורת חריפה במיוחד על מערכת המשפט בישראל ובמיוחד על השופטים ובראשם נשיאת בית המשפט. הפרשה פורסמה בהבלטה בתקשורת, גרמה סערה ציבורית גדולה והעיבה ברגע על קריירה מקצועית מוצלחת של עו"ד מבריק וליטיגטור מנוסה ומוכשר.

 

חשיבות ההדרכה

מנסיוני בהדרכת עורכי דין גיליתי תופעה עקבית ומפתיעה. אף על פי שפרזנטציה אפקטיבית היא כלי העבודה העיקרי של עורך הדין במגוון "זירות פרזנטציה" (ליטיגציה, ניסוח מסמכים וכתבי טענות, הופעה בתקשורת, ניהול מו"מ, פגישות עסקיות, הדרכה באקדמיה ועוד), גיליתי כי רוב עורכי הדין מבצעים פרזנטציות חשובות ומכריעות באופן אינטואיטיבי ולא שיטתי.
ההדרכה מעניקה לעורכי דין כלים פרקטיים לעבור מפרזנטציה אינטואיטיבית לפרזנטציה שיטתית, ומבטיחה שיפור משמעותי במגוון גדול של "זירות פרזנטציה": הופעה בבית משפט, הופעה בתקשורת, הופעה מול קהל, הרצאות, שכנוע, משא ומתן, שיווק עצמי ועוד.

 

תכני ההדרכה

ההדרכה מבוססת על עקרונות ומודלים שיטתיים ומובנים מתוך הספרות המחקרית בתחום הפסיכולוגיה, התקשורת וההדרכה ועל נסיון שטח בן כעשרים שנה של עו"ד אופיר צומן בתחום הפרזנטציה והתקשורת.

בין נושאי ההדרכה: מבנה המסר, רטוריקה ודיבייט, ניסוח מסמכים בכתב, שפת גוף, דרכי התכוננות, רושם ראשוני, שימוש בחושים וברגש, התמודדות עם פחד קהל, טיפול בהתנגדויות, סימולציות מצולמות בוידאו וניתוח סרטים. אפשרות להדרכה אישית או לסדנה קבוצתית.

 

לפרטים נוספים על הדרכת פרזנטציה לעורכי דין – צור קשר

 
 

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com