כריזמה של מנכלים - מחקר חדש - עוד אופיר צומן
 

 כריזמה של מנכ"לים - מחקר חדש

מאת: עו"ד אופיר צומן, נובמבר 2009

 

מתוך הניוזלטר הדרכה ופרזנטציה תכל'ס - כל הזכויות שמורות ©

  
 

מערכת יחסים בונה מגבירה את הכריזמה של המנכ"ל, בעוד שמערכת יחסים תחרותית מפחיתה את הכריזמה שלו. זוהי המסקנה ממחקר חדש שבחן מנהיגות כריזמטית של מנכ"לים בארגונים שונים בארה"ב.

 

במחקרם של קמפבל, וורד, זוננפלד ואגל (Campbell et all, 2008) שפורסם בכתב העת הניהולי החשוב The Leadership Quarterly נבדקה השפעת איכות מערכת היחסים בין מנכ"ל הארגון לבין חברי ההנהלה הבכירה בארגון על ייחוס כריזמה למנכ"ל מצד אותם מנהלים בכירים (להלן: "כפיפים"). המחקר כלל כמה עשרות ארגונים בכללם חברות פרטיות, חברות ציבוריות, ארגונים עסקיים, ארגונים ממשלתיים וארגונים ללא כוונת רווח. המחקר נערך לאור המגמה העכשווית בספרות המנהיגות הכריזמטית להתייחס למערכת היחסים בין המנהיג הכריזמטי לבין הכפיפים כמקור לייחוס הכריזמה למנהיג.

 

שני סוגי מערכות יחסים

החוקרים בחנו את מערכת היחסים בין המנכ"ל לבין כל כפיף בנפרד, כלומר נבחנו מערכות יחסים של "אחד על אחד". החוקרים הגדירו שני סוגי מערכות יחסים: האחת - מערכת יחסים "בונה" (Constructive) שהתאפיינה במתן אמון בכפיף, מתן משוב אישי בונה לכפיף, מתן יחס הוגן לכפיף, דאגה לרווחתו האישית של הכפיף והיותו של המנכ"ל מודל לחיקוי עבור הכפיף. מערכת היחסים האחרת הוגדרה - מערכת יחסים  "תחרותית" (Competitive) שהתאפיינה בקנאה במנכ"ל מצד הכפיף ובשאיפה תחרותית מצד הכפיף לרשת את תפקידו של המנכ"ל.

 

תוצאות המחקר

נמצא מתאם חיובי בין מערכת יחסים שנתפסה על ידי הכפיפים כ"בונה" לבין מידת הכריזמה שיוחסה למנכ"ל. לעומת זאת נמצא מתאם שלילי בין מערכת יחסים שהוגדרה "תחרותית" לבין מידת הכריזמה שיוחסה למנכ"ל.

תוצאות המחקר ישימות לא רק למנכ"לים אלא גם למנהלים אחרים בארגון: ככל שמערכת היחסים בין המנהל לכפיפים בונה יותר, כלומר מבוססת יותר על אמון, משוב אישי בונה, הגינות ודאגה אישית, כך נתפס המנהל כריזמטי יותר. בנוסף - בספרות המחקרית הולכות ומצטברות הראיות לפיהן תפיסתו של המנהל ככריזמטי יותר על ידי כפיפיו משפיעה לטובה בין השאר גם על התוצאות העסקיות של הארגון. בתקופה של משבר ואי וודאות כלכלית, חשיבות הכריזמה של המנהל אף גבוהה יותר. המחקר של קמפבל ועמיתיה עקבי עם מחקרים קודמים רבים שלפיהם מנהיג עסקי כריזמתי ומצליח צריך להיות קודם כל בן אדם, או כמו שאני נוהג לומר: כריזמה = אתיקה + פרזנטציה.

 

 

הרצאות וסדנאות בנושא כריזמה, מנהיגות, פרזנטציה ושכנוע ע"י עו"ד אופיר צומן

רוצה לקבל טיפים ומאמרים קצרים נוספים מאת עו"ד אופיר צומן ישירות למייל? הרשם עכשיו לניוזלטר 

 

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com