הדרכה למגייסי כספים


 

סיפור

פרופ' אבישי ברוורמן, בעבר נשיא אוניברסיטת בן גוריון ולימים שר בממשלת ישראל, נודע בכישרונו המיוחד להתיידד עם תורמים פוטנציאליים ולגייס אותם לתרום כספים לאוניברסיטה שבראשה עמד. הסוד שלו היה פשוט, הוא עשה "דוקטורט" על כל תורם פוטנציאלי דרך איסוף שיטתי של מידע רלוונטי. באחת מהכתבות בעיתונות תואר מקרה שבו היה ברוורמן מעוניין בתרומה של גברת אמידה. לאחר תחקיר יסודי הוא גילה שהיא אוהבת לשחק פוקר. לטובת המשימה הוא גייס חבר, אף הוא חובב פוקר, וארגן בין השניים משחק פוקר במלון שבו שהתה התורמת הפוטנציאלית. בסוף אותו ערב כבר היה בידיו השיק החתום.

 

חשיבות ההדרכה

גיוס כספים הוא פרזנטציה מורכבת וקשה במיוחד. בין אם מדובר בגיוסי הון למיזמים עסקיים, גיוסי תמיכה כספית מגופים עסקיים, או גיוסי תרומות מארגונים יהודיים בעולם – תהליך הפרזנטציה מתחיל באיסוף שיטתי של מידע ובניית המסר זמן רב לפני יום הצגת המצגת בפני התורמים הפוטנציאליים. בתוכנית "הכרישים" ששודרה בערוץ 10 ניתן היה להיווכח עד כמה קשה להרשים בעלי הון לוותר על כספם דווקא לטובת המטרה שלך ולא של מאות האחרים שמידפקים על דלתם מדי יום. רבים ממגייסי הכספים סומכים על האינטואיציה בתהליך גיוס הכספים ומוותרים על כלים שיטתיים ואפקטיביים הרבה יותר. חלק ממגייסי הכספים אינם מקדישים מספיק זמן לאיסוף שיטתי של מידע ולבניית המסר, על אף שלעיתים חודש אינטנסיבי של תחקיר שווה גיוס מיליוני שקלים. מתי לאחרונה הרווחתם מיליוני שקלים בחודש? בשנה?
ההדרכה מעניקה למגייסי כספים כלים פרקטיים לעבור מפרזנטציה אינטואיטיבית לפרזנטציה שיטתית, ומבטיחה שיפור משמעותי באפקטיביות של גיוס הכספים. אם גיוס כספים אינטואיטיבי שווה אלפי דולרים, גיוס כספים שיטתי שווה מיליון דולר.

 

תכני ההדרכה

ההדרכה מבוססת על עקרונות ומודלים שיטתיים ומובנים מתוך הספרות המחקרית בתחום הפסיכולוגיה  והתקשורת ועל נסיון שטח בן כעשרים שנה של עו"ד אופיר צומן בתחום הפרזנטציה והתקשורת. בין נושאי ההדרכה: איסוף שיטתי של מידע רלוונטי, פסיכולוגיה של מסרים, כוחות השכנוע המרכזיים, בניית המסר המילולי ובניית טיעונים אפקטיביים, כלים לפרזנטציה אפקטיבית, סימולציות מצולמות בוידאו וניתוח סרטים.

 

לפרטים נוספים על הדרכת פרזנטציה למגייסי כספים – צור קשר

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com