הדרכה למנהלים בכירים


 

סיפור 1

ביולי 2007 שודר בתוכנית "שומר מסך" עם אמנון לוי תחקיר שעסק במוצרי מזון של חברת אוסם שהיו אמורים להיות מאוחסנים בקירור עמוק, אך במקום זאת הושארו שעות בשמש והועברו למכירה בחנויות תוך סיכון בריאות הציבור. מנכ"ל אוסם, גזי קפלן, התארח באולפן לאחר שידור התחקיר והצליח לפתיע את המראיין. קפלן לקח אחריות ללא סייג, התנצל בפני הלקוחות "על הטעות החמורה" כהגדרתו, וזכה לשבחים מפי אמנון לוי, שתאר את לקיחת האחריות המהירה מצד המנכ"ל כצעד חריג לטובה בעולם העסקי.

 

סיפור 2

בחודש ינואר 2006 שודר בתוכנית "עובדה" עם אילנה דיין תחקיר מקיף ונוקב על "כמעט תאונה" של חברת ישראייר. התחקיר העלה חשד לפיו ניסתה החברה, בידיעת המנכ"לית, סבינה בירן, לטייח את המקרה דרך זיוף של דו"ח הטייסים והדחתו של הקברניט הראשי של החברה שחשף את הפרשה. לאחר שידור התחקיר התארחה המנכ"לית באולפן כשהיא מתוחה, מלאת תירוצים ולא משכנעת. מספר חודשים לאחר הופעתה באולפן התפטרה בירן מחברת ישראייר, כאשר ההערכות מצביעות על תחקיר הטיוח כגורם המרכזי להתפטרות.

 

חשיבות ההדרכה

פרזנטציה של מנהלים בכירים (בתקשורת, מול קהל ועוד) משפיעה באופן דרמטי הן עליהם באופן אישי והן על הארגון כולו. רובם הגדול של המנהלים הבכירים מבצע פרזנטציות חשובות באופן אינטואיטיבי ולא שיטתי.

ההדרכה מעניקה למנהלים הבכירים כלים פרקטיים לעבור מפרזנטציה אינטואיטיבית לפרזנטציה שיטתית, ומבטיחה שיפור משמעותי במגוון גדול של "זירות פרזנטציה": הופעה בתקשורת, הופעה מול קהל, שכנוע, משא ומתן, הסברה, נאום, גיוס משקיעים, השקת מוצרים ושירותים ועוד.

 

תכני ההדרכה

ההדרכה מבוססת על עקרונות ומודלים שיטתיים ומובנים מתוך הספרות המחקרית בתחום הפסיכולוגיה, התקשורת וההדרכה ועל נסיון שטח בן כעשרים שנה של עו"ד אופיר צומן בתחום הפרזנטציה והתקשורת.

בין נושאי ההדרכה: בניית המסר, שפת גוף, דרכי התכוננות, רושם ראשוני, שימוש בחושים וברגש, מנהיגות כריזמטית, הנעת אנשים, התמודדות עם פחד קהל , טיפול בהתנגדויות, סימולציות מצולמות בוידאו וניתוח סרטים.

 

לפרטים נוספים על הדרכת פרזנטציה למנהלים בכירים - צור קשר
 

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com