• אופיר צומן

תיאוריית קונספירציה על ליהוק דביר בנדק להנחיית "הכל הולך"

פרזנטציה מהשטח -

האם העובדה שדביר בנדק מנחה את תוכנית הבידור ״הכל הולך״ בשישי בערב בערוץ 2 היא מקרית?


(הדברים להלן הם השערה / עמדה אישית שלי, שמבוססת על קומונסנס ועל היכרותי עם ה DNA של עולם השכנוע והספינים בתקשורת. הדברים אינם מבוססים על ידע עובדתי כלשהו שיש לי).


אז ככה, להבנתי, מתבצע הספין היח״צני -


1. דביר בנדק הוא שחקן מוכשר, אבל הוא ממש לא איש מצחיק. הוא גם לא מנחה טלוויזיה מנוסה ומשופשף. לכן סביר להניח שהעובדה שהוא מנחה את התוכנית ״הכל הולך״ בערוץ 2 בשישי בערב (תוכנית הומור בלב הפריים-טיים הטלוויזיוני), לא ממש קשורה לכישרון או לניסיון שלו.


2. דביר בנדק הוא הפרזנטור של בנק מזרחי. הקונספט של המסר שהוא מעביר בפרסומות לבנק מזרחי הוא, שלקוחות הבנק צריכים להיות שמחים, מחייכים, מבסוטים. כדי להדגיש את המסר: ״בנק מזרחי = שימחה״ אפילו צירפו אליו לפרסומות האחרונות את ארקדי דוכין המלנכולי (שלעומתו, דביר בנדק נראה כמו גאון קומי).


3. לבנק מזרחי יש מספיק כסף כדי לשלם לזכיינית ערוץ 2 ״רשת״ שתלהק את דביר בנדק כמנחה קבוע לתוכנית הומור בפריים-טיים. זה אקט שיווקי מובהק - כך מתחזק המסר שמעביר בנדק בפרסומות לבנק מזרחי. בכל פעם שמשודרת תוכנית ״הכל הולך״, מתחזק במוחו של הצופה הממוצע הקשר בין ״בנק מזרחי״ לבין ״שימחה״. זה דומה לשטיפת המוח של לאומי- קארד עם הפרסומת ״תמיד לפנק לפנק...״.


4. הצופים, כמובן, לא מודעים לקומבינת הפרסומת הסמויה שרצה להם מול העיניים מדי שישי בערב. הם בולעים את הפיתיון, כמו בכל פרסומת סמויה (סוג פרסומות שהיום כבר אינו חוקי).


5. מוגש כשירות לציבור. על לא דבר!


עד כאן. ועכשיו קבלו מאמר של איתי זיו בעיתון ה"עין השביעית" על בסיס פוסט הקונספירציה הזה. קיראו את המאמר

© 2019, כל הזכויות שמורות לעו״ד אופיר צומן