top of page
לראשונה בישראל: הרצאה אונליין למניעת הטרדה מינית - מעניינת ומלמדת כמו הרצאת TED, קלה לתפעול וחסכונית בעלויות אפילו יותר מלומדה. כוללת תרגום לרוסית, ערבית, אנגלית ואמהרית ללא תוספת תשלום!

 

ההרצאה אונליין היא שילוב מושלם של הטוב מכל פורמטי ההדרכה השונים:

  • גם הרצאה מקצועית, חיה וחווייתית של מומחה ומרצה מוביל בתחום, כמו ב - TED. 

  • גם ביצוע מהיר ויעיל של ההדרכה לכלל עובדי הארגון, כולל ארגונים עם אלפי עובדים.

  • גם וידוא הבנת התכנים בסיום ההרצאה ע"י שאלון ידע בעברית, רוסית, ערבית, אנגלית ואמהרית.

  • גם תיעוד מסודר בקובץ אקסל של שמות כלל העובדים שעברו את ההדרכה.

  • גם נוחות ופשטות צפיה בהרצאה מכל מקום ובכל זמן באמצעות סלולרי, מחשב או טאבלט.

  • וגם חיסכון משמעותי בעלויות, העלות נמוכה יותר אפילו מלומדה. 

 

אלפי עובדים בשורה של ארגונים כבר עברו את ההדרכה אונליין, והמשובים – פשוט מדהימים! לקבלת הצעת מחיר ורשימת מליצים - צור קשר עם עו"ד אופיר צומן

הניסיון המקצועי שלי בתחום

 

כבר כמעט 20 שנה שאני עוסק בתחום מניעת הטרדה מינית כמעט מכל הכיוונים: ביצוע הרצאות למניעת הטרדה מינית בארגונים; הנחיית סדנאות הכשרה לאחראיות למניעת הטרדה מינית בארגונים; ניהול הליכי בירור תלונות עבור ארגונים; ייעוץ משפטי וכתיבת חוות דעת משפטיות עבור ארגונים ואנשים פרטיים; כתיבת הספר "הטרדה מינית - מניעה וטיפול" - הספר הפרקטי הראשון בישראל על החוק לניעת הטרדה מינית; הרצאות בכנסים וימי עיון בלשכת עורכי הדין ובאקדמיה; ראיונות טלוויזיה ורדיו; כתיבת מאמרי דעה ופרשנות בעיתונות; בעבר התנדבות במשך ארבע שנים במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית; לראשונה בישראל: פיתוח הרצאה מקוונת למניעת הטרדה מינית; הוראת קורס אתיקה באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בן גוריון; הנחיית סדנאות אתיקה ופתרון דילמות מוסריות בארגונים; ייעוץ להטמעת קודים אתיים בארגונים. לעמוד "אתיקה וקוד אתי" באתר.

 

בשנת 2013 הקמתי את "הפורום המקצועי למניעת הטרדה מינית בארגונים", ומאז אני מנהל ומנחה אותו בהתנדבות. כיום זהו פורום האחראיות הגדול ביותר בישראל שחברות בו למעלה מ - 300 אחראיות מעשרות ארגונים מכל הענפים והמגזרים (יש גם כמה אחראים גברים...). הפורום מהווה קהילה מקצועית לומדת וצומחת, המבוססת על מערכת יחסים קולגיאלית, סולידרית וחברית. על בסיס תפיסה זו מוזמנת כל אחראית ליצור עימי קשר לנייד בכל עת כדי להתייעץ בכל שאלה או דילמה ספציפית שבה היא נתקלת בשטח. בחיוך אני נוהג לומר לחברותיי בפורום שכמו שיש 2700* התייעצות עם אחות, במקרה זה יש להן קו פתוח להתייעצות עם אח.

ראיון על פרשת אופק בוכריס
הרצאת "אתיקה נגד אסתטיקה" בטראומה מינית
ראיון בנושא מחאת #MeToo - ערוץ 2
הרצאה למניעת הטרדה מינית לסגל הפיקוד הבכיר במשטרה

מירב שייביץ

מנהלת הדרכה, שטראוס

חברת שטראוס עובדת עם אופיר צומן מזה כמה שנים בעיקר בתחום הטרדה מינית. העבודה מול אופיר היא תמיד ללא רבב - המקצוענות המוחלטת שלו בתחום, רמת השירות שלו כספק, יכולות הפרזנטציה והעברת המסרים בהדרכות, המחויבות שלו ושיתוף הפעולה היו תמיד ולעולם מצויינים! המשובים שקיבלנו בכל ההדרכות, סדנאות והרצאות שלו - היו מעולים. אנחנו ממליצים על עו"ד אופיר צומן להדרכה מכל סוג, בפה מלא ובאחריות מלאה. מחלקת הדרכה-שטראוס ישראל.

דפנה שלי

סמנכלית משאבי אנוש Protalix

אופיר שלום, היום העברת אצלנו הדרכה בנושא מניעת הטרדה מינית לכ - 150 עובדי החברה. ההדרכה הייתה מקצועית ומשובחת. התכנים היו מדוייקים, המסרים היו חדים וברורים, הזמן טס, הקהל השתתף, התעניין והיה מרותק. הצלחת לארוג למידה, חינוך והנאה באומנות מרשימה. במסגרת תהליך בחירת מרצה להדרכה, שמעתי לא מעט אנשים שמעבירים הרצאות בתחום. אני חושבת שאתה מייצג סקלה אחרת ומברכת על כך. תודה!

יערית קצב

מנהלת משאבי אנוש המכללה להנדסה sce

אופיר היקר, בסיום ההרצאות בנושא מניעת הטרדה מינית, התבהר מה שידענו מראש - אתה הבחירה הנכונה! כשבעברנו הרבה הרצאות בנושא כל כך טעון, גילינו שזה יכול להיות גם מאוד מעניין, ושאין עוד מי שיכול להעביר את המסר בצורה טובה, מעשירה, מעניינת, מבדרת וזכירה כמוך. תודה על מקצועיות ללא פשרות!

דקלה הרוניאן

סמנכלית משאבי אנוש והדרכה רשת הולנדיה

אני שמחה להמליץ על ההדרכה המקוונת של עו"ד אופיר צומן בנושא מניעת הטרדה מינית בארגונים. לאחרונה הארגון שלנו סיים לעשות שימוש בהדרכה הזו. הפידבקים של האנשים שלנו היו מאוד מאוד טובים - גם על רמת העניין, על אופן ההעברה. ההרצאה היתה מאוד מאוד מעניינת, מלמדת, מלווה בהרבה מאוד דוגמאות. גם תפעול המערכת מאוד נוח ומאוד קל לכל אחד מהמשתמשים שלנו. עו"ד אופיר צומן הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה, ממש מצליח להעביר את ההרגשה שאנחנו בהרצאה רגילה לכל עניין ודבר, עם המון כריזמה, המון חן, ומקצועיות רבה. גם העלויות מאוד מאוד נוחות לארגונים. הייתי ממליצה לכם לעשות שימוש בהדרכה המקוונת וליהנות מהדרכה יוצאת דופן.

אורית פרץ

מנהלת ביה"ס להדרכה yescool בחברת yes

אופיר היקר שלום, ברצוני להודות לך על הדרכת מנהלי חברת yes בשנת 2009 בנושא מניעת הטרדה מינית. נראה שהצלחת לעמוד באתגר של יצירת עניין ועומק בהדרכת "סחבק תוריד ת'ידיים" והמנהלים ציינו כי זו ההדרכה המרתקת והמעניינת ביותר שהם זכו להשתתף בה בנושא מניעת הטרדה מינית. תודה על השילוב הנדיר של מקצוענות בתחום זה ויכולת הנחייה מצויינת ומרתקת, וכל אלו יחדיו הביאו לכדי העלאת המודעות הארגונית בנושא.

מדגם משובים מהדרכות למניעת הטרדה מינית בארגונים
הספר: "הטרדה מינית - מניעה וטיפול" מאת עו"ד אופיר צומן

 

כחלק מתפיסתי המקצועית החותרת לבניית קהילה וסביבה נקיות מהטרדות, היה חשוב לי מיום פרסומו של הספר, להנגיש אותו בקלות לכל אדם ללא שום מגבלה טכנית או כלכלית. המטרה היתה לסייע למנהלים בארגונים, לאחראיות למניעת הטרדה מינית, לבעלי תפקידים בגופי האכיפה, לאנשי הקהילה המשפטית, לאנשי טיפול וסיוע, לאנשי אקדמיה וחוקרים, לסטודנטים, לעיתונאים, לנפגעות ולנפגעים, לבני נוער ולכל מי שמבקש להבין וליישם טוב יותר את החוק למניעת הטרדה מינית. לפיכך הספר זמין להורדה חינמית בפורמט PDF אינטרנטי.

אופיר צומן - הטרדה מינית

על חתימת עסקת הטיעון עם משה קצב

על אכיפת החוק למניעת הטרדה מינית בארגונים

על דרכי הטיפול בהטרדות מיניות ועל הסיקור התקשורתי שלהן

על פרשת משה איבגי והדיון הציבורי בהטרדות מיניות

אופיר צומן - הפורום למניעת הטרדה מינית
הפורום המקצועי למניעת הטרדה מינית בארגונים

 

ביוני 2013 הקמתי את הפורום המקצועי למניעת הטרדה מינית בארגונים. 

זהו הפורום המקצועי הגדול ביותר בישראל, ונכון לשנת 2021 חברות בו מעל 300 אחראיות למניעת הטרדה מינית \ מנהלות מש"א \ מנהלות הדרכה \ יועמ"ש מעשרות ארגונים מכל המגזרים העסקיים והציבוריים בארץ.

ההצטרפות לפורום וההשתתפות במפגשיו פתוחה לנשים וגברים בעלי התפקידים הארגוניים הנ"ל ואינה כרוכה בתשלום. אני מנהל ומנחה את הפורום בהתנדבות.

מטרת הפורום - גיבוש קהילה מקצועית של בעלי התפקידים הארגוניים העוסקים במניעת הטרדה מינית, פיתוח מיומנותם המקצועית בטיפול בהטרדות באמצעות שיתוף ידע ודיון במקרים מהשטח, מתן "גב" וביטחון עצמי בביצוע התפקיד, וקידום תרבות ארגונית מכבדת ונקיה מהטרדות. המפגשים מתקיימים אחת לרבעון, ועד כה התקיימו 24 מפגשים בכל הארץ (וכשהקורונה מכריחה אותנו - אז בזום).​

להצטרפות לפורום - צור קשר עם אופיר.

להרצאה פרונטלית או מקוונת למניעת הטרדה מינית בארגון, להכשרת אחראיות, לניהול בירור, לייעוץ משפטי, או ליצירת קוד אתי
צרו קשר עם אופיר.
bottom of page